Temel Felsefemiz

Etkinliklerimiz, çocukluk döneminin renkli dünyasındaki oyun oynamanın tadı ile kitap okuma alışkanlığı kazanma arasında bir bağ kurarak, okumanın vazgeçilemeyecek tadını erken yaşlarda hissettirme gayreti ile ortaya çıkmış; uygulamalarda yüksek seviyede netice alınmış kitap okuma motivasyonunu arttırıcı materyallerden oluşur..

Oyunların çocukları kendilerine çekme özelliklerinden biri de aşama kaydettikçe, level atladıkça başarma hissinin verdiği mutluluktur. İşte etkinliklerimiz çocuklardaki bu hissi kullanır.  Çeşitli unvanlar vererek, boyama yaptırarak, yapıştırma yapıştırtarak, turnuvanın sonunda  somut bir ödül vererek kitap okumaya motive eder.

Ödül olarak da kişiyi yeterince onore edebilecek olan  başarı derecesini gösteren  madalyaları ve başarı aşamasını gösteren başarı belgesini kullanır.

Çocuklarımızın  kendi istekleriyle emek vermelerini, sabır ve mücadele duygularını geliştirmelerini sağlarsak, hem de kitap okuma gibi güzel bir hedefe ulaştırarak başarma hissini tattırırsak onlar mutlaka iyi yetişmiş bireyler olacak ve gelecekte güzel işler başaracaklardır.

Sonuç olarak 'Kitap Turnuvası Etkinlikleri'  öğrenciyi  kitap okumaya sürekli uyaran duvar tablosu ile, okuyacağı kitapları planlamasını sağlayan takip dosyası  ile, süreci sürekli canlı tutacak boyama ve yapıştırma aparatları ile ve hak edilmeyi bekleyen başarı belgesi-madalyası ile çocukları kitaplarla buluşturur ve kitap okumanın alışkanlık haline gelmesinde öğretmenlere ve velilere yardımcı olur. Çocuklarımızla nitelikli ilgilenme ve kitap okumaya motive etme aracı olur.